Rodzaje zabudów do pick-upów

29-09-2021

Bez wątpienia pick-upy są obecnie coraz popularniejszymi samochodami. Chętnie korzystają z nich Klienci indywidualni, jak i właściciele różnych instytucji (np. firm budowlanych, hydraulicznych, energetycznych czy kopalni). Dlaczego? Takie auta świetnie się prezentują i mają solidną, ramową konstrukcję. Poza tym można się nimi poruszać po rozmaitych drogach. Inną zaletą jest zaś sporych gabarytów skrzynia ładunkowa. Dowiedz się, jakie są rodzaje zabudów. Podpowiadamy także, które akcesoria warto posiadać, by wykorzystać możliwości pick-upów na szereg sposobów w praktyce.

Jak może być zamykana skrzynia ładunkowa?

Skrzynia ładunkowa może być zamykana na kilka sposobów. Np. przy pomocy sztywnej klapy. To często stosowane rozwiązanie. Tego typu konstrukcje są proste w obsłudze, solidne i wytrzymałe. Warto zauważyć, że w tym przypadku klapa jest otwierana podobnie, jak np. maska samochodu. Obecne rozwiązania firmy PROFORM pozwalają na kombinację montażu orurowania kapotażowego wraz klapą. Takie rozwiązanie pozwala na praktyczne zagospodarowanie przestrzeni ładunkowej z jednoczesnym utrzymaniem typowej dla pick-upa stylistyki.

Klapa Ford Ranger

Drugim sposobem jest zaś roleta, która działa podobnie, jak brama garażowa (tylko oczywiście w innej płaszczyźnie). W czasie otwierania nic nie podnosimy do góry. Dzięki temu nad samą roletą możemy zamontować belki poprzeczne, które można doposażyć o box lub bagażnik rowerowy, nie wchodzący w kolizję z roletą. Rolety są bardzo solidne i odporne, a przy odpowiedniej konserwacji stanowią produkt, który odwdzięcza się bezawaryjną pracą przez lata. Jest to jedno z najbardziej funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań pozwalających na świetne zabezpieczenie przewożonych rzeczy.

 

Roleta Mountain Top evoM

 

Płaska aluminiowa klapa do pick-upa

Możesz zdecydować się na różne rodzaje płaskiej przestrzeni ładunkowej. Co polecamy? Między innymi: aluminiową, płaską klapę Mountain Top. Chroni ona w sposób efektywny przewożone rzeczy, materiały i ładunki przed warunkami atmosferycznymi, czy osobami trzecimi. Takie zabudowy są proste pod kątem montażu i demontażu. Wykonywane są z aluminium i tworzyw sztucznych. Często przewozisz wartościowe rzeczy? W takiej sytuacji warto zdecydować się na bardzo trwałe i odporne klapy aluminiowe duńskiego producenta.

Klapa aluminiowa Ford Ranger

Roleta do pick-upa

Do wyboru są także rolety aluminiowe duńskiego producenta Mountain Top lub amerykańskiej produkcji – Roll’N’Lock. Jeśli chodzi o konstrukcje tych akcesoriów, to główną rolę odgrywa tutaj składany stelaż (wykonany z aluminium), który przeważnie składa się z segmentów oraz bęben rolety. Rolety są bardzo dobrym rozwiązaniem, dla osób, które chcą zabezpieczyć przewożone przedmioty przed osobami trzecimi, zachowując w razie potrzeby praktycznie pełną przestrzeń ładunkową pick-upa.

Dodatkową zaletą tego typu rozwiązań jest możliwość przeniesienia fabrycznego orurowania kapotażowego na roletę przy pomocy adapterów dostarczanych przez producentów rolet. Opcjonalnie dostępne są również orurowania kapotażowe kompatybilne z roletami, dostarczane z kompletnym zestawem montażowym przeznaczonym do konkretnego modelu rolety/auta oraz praktyczne belki poprzeczne, które pozwalają na przewożenie dodatkowych ładunków nad roletą.

Roleta Volkswagen Amarok

 

Zabudowy do pick-upa typu hardtop

Takie zabudowy są montowane na burty samochodu. Spory wybór sprawia, że możesz zdecydować się na przeróżne warianty; perfekcyjnie dopasowane do modelu auta. Najczęściej zabudowy są wykonane przy użyciu włókna szklanego, aluminium lub z ABSu. Takie akcesoria skutecznie chronią przed osobami trzecimi i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając trwałość i bardzo wysoki poziom szczelności. Dodatkowo tego typu zabudowy, poprawiają walory wizualne auta i są wyposażone w szereg przydatnych funkcjonalności (tj. wewnętrzne oświetlenie, czy uchylne lub otwierane klapy oraz mechanizm centralnego zamka sprzężony z fabrycznym pilotem).

Zabudowa Isuzu D-MAX