Popularne akcesoria do pick-upa

05-08-2021

Posiadasz właśnie taki samochód? Chcesz, by jazda była jeszcze bardziej bezpieczna i komfortowa? Masz zamiar korzystać na co dzień z różnych możliwości dotyczących zastosowania pick-upów w praktyce? W takiej sytuacji zapoznaj się z kilkoma akcesoriami, które Ci w tym pomogą!

Niezbędnik akcesoriów do pick-upa

Tak naprawdę masz do wyboru rozmaite akcesoria. Co jest zaś szczególnie polecane nie tylko przez ekspertów od branży motoryzacyjnej, ale tak samo przez innych właścicieli pick-upów? Możesz np. zdecydować się na system centralnego zamykania klapy tylnej. Dlaczego warto? Jest to zestaw odpowiednio działających mechanizmów centralnego zamka. Można go szybko i sprawnie zamontować w tylnej klapie przestrzeni ładunkowej danego samochodu. Takie systemy nie wymagają zastosowania dodatkowych pilotów. Jest to możliwe, ponieważ są w 100% kompatybilne z centralnymi zamkami stosowanymi w danych pick-upach. Nie da się zaś ukryć, że to bardzo praktyczne rozwiązanie. Jeśli bowiem zamkniesz drzwi samochodu, to jednocześnie (bez podejmowania dodatkowych kroków) zamknie się także klapa.

 system centralnego zamykania klapy tylnej

Ciekawym wyborem jest również nowoczesny system wspomagania otwierania i zamykania klapy. Dlaczego? Sam montaż na pewno nie sprawi Ci problemów. Wszystko wykonuje się bowiem prosto i szybko. Dodatkowo nie ma tutaj konieczności wiercenia otworów. Sama instalacja może być zaś wykonana w maksymalnie kilkanaście, kilkadziesiąt minut. Dzięki temu będzie można potem zamykać klapę tylko jedną ręką (bez konieczności używania dużej ilości siły).

 system wspomagania otwierania i zamykania klapy

Zależy Ci na lepszej organizacji przestrzeni na skrzyni ładunkowej? Przewozisz zaś na niej np. rozmaite narzędzia? Jeśli tak, to warto pomyśleć o skrzyni U-Box Trinity. Jest ona montowana (szybko i bezproblemowo) na przestrzeni ładunkowej pick-upa. Oczywiście, warto zadbać o to, by takie produkty były idealnie dopasowane np. do wykładziny przestrzeni ładunkowej. Tego typu akcesoria są lekkie, trwałe i bardzo odporne. Wszak są wykonywane przy użyciu odpowiednio wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych. Takie akcesoria można otwierać łącznie w dwóch pozycjach (jednolicie albo na boki). Skrzynia U-Box Trinity, mająca 210 litrów pojemności i 21 kg wagi, jest zamykana na kluczyk.

 skrzyni U-Box Trinity

Możesz również zdecydować się na konsole dachowe. Są one montowane wewnątrz pick-upów oraz innych aut terenowych. Dlaczego warto je posiadać? Konsole dachowe są wyposażone w wygodny schowek. Można w nim umieścić rozmaite, przydatne akcesoria samochodowe tj. piloty, urządzenia elektroniczne czy dokumenty. Ponadto konsole dachowe stanowią wygodne miejsce do montażu CB radia. Wszystkie dostępne modele konsol dachowych są wyposażone w dodatkowe oświetlenie LED. Nie tylko dla kierowcy, ale także dla pasażerów. Zapoznaj się z dostępnymi modelami i wybierz konsolę skrojoną na miarę do Twojego auta.

konsole dachowe

Często podróżujesz? Zdecydowanie niezbędnym akcesorium podczas off-roadowych wypraw są bagażniki dachowe. Dobrej jakości bagażniki są na wagę złota. Jak je wybierać? Musisz zdecydować się w pierwszej kolejności na rozwiązania od sprawdzonych producentów tj. renomowana, australijska firma ARB. Potem należy dobrać bagażnik do odpowiedniego modelu auta, który będzie idealnie dopasowany do jego konstrukcji. Ten aspekt ma również wpływ na bezpieczeństwo w czasie jazdy. Warto zwracać uwagę również na materiał, który posłużył do ich wykonania – w przypadku bagażników ARB Base Rack – mamy do czynienia z lekką i niezwykle wytrzymałą konstrukcją aluminiową. Od tego bowiem zależy m.in. jakość bagażników. Jeśli chcesz, by służyły Ci one na lata, to warto wybierać sprawdzone akcesoria.

bagażniki dachowe